Rząd rozpoczął posiedzenie, ministrowie zajmują się podatkami

Polska Agencja Prasowa SA
06-06-2006, 12:58

We wtorek w południe rozpoczęło się posiedzenie rządu. Ministrowie ocenią m.in. propozycje zmian w podatkach. Jak zapowiadała pod koniec marca wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska, od 2007 r. zostaną zwaloryzowane progi podatkowe i kwota wolna od podatku.

We wtorek w południe rozpoczęło się posiedzenie rządu. Ministrowie ocenią m.in. propozycje zmian w podatkach. Jak zapowiadała pod koniec marca wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska, od 2007 r. zostaną zwaloryzowane progi podatkowe i kwota wolna od podatku.

Resort finansów planuje także wprowadzenie od przyszłego roku prorodzinnych ulg podatkowych i obniżenie składki rentowej. Inne z planowanych zmian to m.in. opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób fizycznych używania samochodów służbowych do celów prywatnych oraz likwidacja kosztów uzyskania przychodów od umów autorskich.

Według porządku obrad rządu, ministrowie mają się zająć również projektem ustawy o przekazaniu środków finansowych na wzrost wynagrodzeń pracowników zakładów opieki zdrowotnej.

Projekt rządowy zakłada m.in. zwiększenie środków na opiekę zdrowotną o 15 mld zł w ciągu trzech najbliższych lat - oznacza to wzrost wydatków na służbę zdrowia z 3,9 do 5 proc. PKB. Zgodnie z propozycją rządu, od października płace wzrosłyby o 30 proc.

Protestujący pracownicy służby zdrowia domagają się 30. proc. wzrostu wynagrodzeń od zaraz, ale do kwoty nie mniejszej niż 2,4 tys. zł brutto miesięcznie, i 100-proc. podwyżki w przyszłym roku. Protestujący chcą też zwiększenia publicznych nakładów na ochronę zdrowia do wysokości co najmniej 6 proc. PKB.

Rząd rozpatrzy także pakietem dokumentów dotyczących Polskich Kolei Państwowych i infrastruktury kolejowej. Ministrowie wysłuchają m.in. informacji o stanie obsługi zadłużenia byłego przedsiębiorstwa państwowego PKP i planowanych działaniach w zakresie aktywnego zarządzania długiem kolei.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rząd rozpoczął posiedzenie, ministrowie zajmują się podatkami