S&P500 najwyżej od początku miesiąca

Ostrożne wypowiedzi szefowej Fedu Janet Yellen zachęciły inwestorów do ponownych zakupów akcji.

Czwartkowa sesja na giełdzie nowojorskiej rozpoczęła się od wyraźnych zwyżek. Po ponad godzinie handlu S&P500 rośnie o 0,7 proc., wychodząc najwyżej od początku miesiąca. Dow Jones zwyżkuje o 0,9 proc., a Nasdaq utrzymuje się 1,1-procentowym plusie. Inwestorzy pozytywnie przyjęli wczorajsze wypowiedzi Janet Yellen, która przyznała, że nie ma jeszcze żadnego sztywnego harmonogramu podnoszenia stóp procentowych i że przy dalszych posunięciach będą brane pod uwagę dane makroekonomiczne. Jednocześnie szefowa Fedu wyraziła obawę przed potencjalnym negatywnym wpływem, jaki na gospodarkę USA miałaby ewentualna niewypłacalność Grecji.

- Tak jak oceniają przedstawiciele Fedu, w gospodarce wszystko zmierza w dobrym kierunku. Jedynie sytuacja w Grecji może w krótkim terminie wywołać zmienność na rynkach – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Walter Todd, główny zarządzający towarzystwa Greenwood Capital.

Tymczasem inwestorzy ze Starego Kontynentu musieli zadowolić się zaledwie wyhamowaniem wyprzedaży. Frankfurcki DAX odrobił część strat i znajduje się 0,3 proc. nad kreską, a paryski CAC40, który wcześniej mocno pogłębiał 4-miesięczne minimum, notuje tylko 0,1-procentowy minus. O 0,3 proc. rośnie warszawski WIG. Na nastrojach waży niepewność co do wyników dzisiejszego spotkania ministrów finansów strefy euro, którzy będą rozmawiać na temat możliwości odblokowania pomocy dla Grecji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / S&P500 najwyżej od początku miesiąca