Sąd bada koncesję dla jazzu

JBR
opublikowano: 23-06-2005, 00:00

Muzyka Jazz Radio czy FM Radio Jazz? Sąd administracyjny bada, czy koncesji na nadawanie jazzu udzielono prawidłowo.

Spółka Muzyka Jazz Radio (MJR) z grupy Ad. Point miała koncesję na nadawanie jazzowego programu prawie w kieszeni. W ostatniej chwili Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) zdecydowała, że udzieli jej jednak FM Radio Jazz. MJR, której pozwolono nadawać tylko w Katowicach, walczy o uchylenie tej decyzji w WSA w Warszawie.

W październiku 2003 r. KRRiT podjęła uchwałę o udzieleniu MJR koncesji, a tydzień później ją uchyliła i wznowiła postępowanie. Po kolejnym miesiącu uchwaliła, że koncesję dostanie FM Radio Jazz, a w czerwcu 2004 r. na tej podstawie szefowa KRRiT wydała decyzję o koncesji dla FM Radio Jazz.

— Która uchwała obowiązuje? Moim zdaniem, pierwsza. KRRiT nie może dokonywać reasumpcji uchwał ot, tak sobie — mówi Jan Znamiec, adwokat MJR.

— KRRiT zmieniła zdanie, bo dowiedziała się o faktach dotyczących finansów FM Radia Jazz. W spółce miał pojawić się inwestor — odpowiada Robert Kroplewski, prawnik KRRiT.

MJR zarzuca też KRRiT, że uzasadnienie odmowy koncesji jest „frazesowe i ogólnikowe”.

— Czytamy w nim, że FM Radio Jazz bardziej zasługuje na koncesję, bo od 7 lat nadaje jazz, a MJR nie ma doświadczenia.

— MJR należy do grupy z doświadczeniem, a po drugie — to nie FM Radio Jazz nadawało. Koncesja należała do Mariusza Adamiaka, wspólnika spółki — zaznacza Jan Znamiec.

Poza tym w FM Radiu Jazz nie pojawił się inwestor, Mariusz Adamiak odszedł ze spółki, a samo radio idzie w stronę rozgłośni komercyjnej.

Wyrok w piątek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JBR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu