Socha wierzy, że AvtoZAZ wywiąże się z obietnic

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 01-07-2005, 08:57

Minister skarbu Jacek Socha ma nadzieję, że Ukraiński AwtoZAZ wywiąże się ze swoich obietnic. Wczoraj, firma ta kupiła prawie 20 procent akcji warszawskiego FSO.

Minister skarbu Jacek Socha ma nadzieję, że Ukraiński AwtoZAZ wywiąże się ze swoich obietnic. Wczoraj, firma ta kupiła prawie 20 procent akcji warszawskiego FSO.

Gość Sygnałów Dnia wyjaśnił, że dzięki transakcji został utrzymany zakład, nie będzie zwolnień pracowników oraz pojawi się nowy model samochodu, który będzie produkowany w warszawskiej fabryce. Dodał, że ukraiński inwestor kupił też większość wierzytelności zakładu. Jacek Socha przypomniał też, że poszukiwania inwestora dla FSO trwały dość długo. Negocjowano, między innymi, z brytyjskim Roverem, ale na końcu negocjacji został tylko ukraiński AwtoZAZ.

Odnosząc się do sprzedaży Huty Czestochowa, minister Socha powiedział, że prawo do podpisania umowy z jej właścicielami otrzymał Związek Przemysłowy Donbasu, który negocjował kupno huty. Minister skarbu dodał, że zostały już podpisane stosowne dokumenty w tej sprawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Socha wierzy, że AvtoZAZ wywiąże się z obietnic