Spada udział Apple w globalnych zyskach branży producentów smatfonów

opublikowano: 27-12-2017, 15:42
aktualizacja: 27-12-2017, 15:43

Chociaż Apple nadal przejmuje większą część globalnych zysków ze sprzedaży smartfonów, jednak udział producenta iPhone’ów systematycznie maleje, donosi serwis MarketWatch.

Według szacunków analityków  z Counterpoint Research, w III kwartale 2017 r. spadkowa tendencja pogłębiła się. Koncern z Cupertino zgarnął „zaledwie” 60 proc. światowych zysków ze sprzedaży smartfonów w porównaniu z 86 proc. rok wcześniej.

Zobacz więcej

Nowy gadżet Apple'a - iPhone X

Fot. Bloomberg

Analitycy twierdzą, że utracony udział w zyskach firmy wynikał głównie z rosnącej części starszych modeli telefonów iPhone sprzedawanych w tym okresie

Skorzystał na tym m.in. największy konkurent, południowokoreański Samsung, co zawdzięcza m.in. mocniejszej linii telefonów we wspomnianym okresie. M.in. linia Samsung Galaxy Note 8 pozwolił Koreańczykom zdobyć 26 proc. zysków branży. Wcześniej firma nie zyskała żadnych udziałów, za co odpowiadały problemy z modelem Note 7, który musiał być wycofany z rynku i produkcji po kłopotach z bateriami.

Pierwszą piątkę zamykają chińscy producenci Huawei, Oppo Electronics i Vivo, jednak w przypadku każdego udział nie przekroczył 5 proc.  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Telekomunikacja / Spada udział Apple w globalnych zyskach branży producentów smatfonów