Surowce znów atrakcyjne dla inwestorów (WYKRES DNIA)

Wzrost zmienności na rynkach surowcowych z rekordowo niskich poziomów skłania inwestorów do powrotu na ten rynek, uważają specjaliści.

Zobacz więcej

60-dniowa zmienność wskaźnika Bloomberg Commodity Index (linia czerwona) na tle wykresu samego indeksu (linia biała). Źródło: Bloomberg.

Na koniec września 60-dniowa zmienność surowcowego wskaźnika Bloomberg Commodity Index wzrosła o jedną czwartą w porównaniu z lipcem, kiedy wahania cen były najniższe of 18 lat. To zachęca do powrotu inwestorów na rynek, z którego w 2013 r. wycofano 47,1 mld USD.

- Wzrost zmienności może ponownie przyciągnąć inwestorów, a zwłaszcza fundusze hedgingowe. Wahania cen pozwalają im zarabiać niezależnie od kierunku – oceniał w wypowiedzi dla agencji Bloomberg Frederique Dubrion, prezes i główny zarządzający firmy Blue Star Advisors.

Bloomberg Commodity Index, który zmierza do zamknięcia na minusie czwartego roku z rzędu, spadł w czwartek najniżej od pięciu lat. Inwestorzy obawiają się spowolnienia gospodarczego w Chinach i strefie euro, które przyczynia się do powstania nadwyżek podaży na szeregu rynków surowcowych. Zakończenie supercyklu wzrostu cen surowców ogłosiły banki Citigroup oraz Goldman Sachs.

60-dniowa zmienność wskaźnika Bloomberg Commodity Index (linia czerwona) na tle wykresu samego indeksu (linia biała). Źródło: Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce znów atrakcyjne dla inwestorów (WYKRES DNIA)