Świętokrzyskie: 50 mln zł na innowacje

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 03-04-2018, 22:00

Maluchy z regionu mogą startować w wyścigu po preferencyjne wsparcie na nowatorskie projekty.

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) podpisał umowy z czterema instytucjami otoczenia biznesu, które będą udzielać łatwo dostępnych pożyczek dla firm z województwa świętokrzyskiego. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać się po finansowanie zwrotne do Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego, Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości, Lubelskiej Fundacji Rozwoju i Agencji RozwojuRegionalnego w Starachowicach. W puli jest blisko 50 mln zł. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Na instrumenty zwrotne dla firm władze regionu zarezerwowały w sumie 209 mln zł. Teraz BGK uruchamia pierwszą transzę tej kwoty.

Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, podkreśla, że przedstawiciele biznesu z regionu mają problem ze zdobyciem kapitału na rozwój firm.

— Liczymy, że nowe fundusze pomogą naszym przedsiębiorcom w realizacji ciekawych pomysłówinwestycyjnych — mówi Adam Jarubas.

Marek Mika, prezes Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości, wyjaśnia, że projekty firm są wspierane nie tylko przez instrumenty zwrotne, ale też przez kapitał własny pośredników finansowych.

Warto podkreślić, że przedsiębiorcy korzystający z tej opcji mogą liczyć na niskie koszty i długą karencję w spłacie kapitału, a także na korzystniejsze niż rynkowe oprocentowanie pożyczek. Ponadto są one dopasowane do potrzeb konkretnych inwestorów. Każda firma może zdobyć pożyczkę w wysokości 1 mln zł. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Świętokrzyskie: 50 mln zł na innowacje