Tesla produkuje około 500 aut Model 3 dziennie

opublikowano: 15-05-2018, 19:02
aktualizacja: 15-05-2018, 19:04

Założyciel i dyrektor generalny koncernu Tesla, Elon Musk powiedział, że produkcja ważnego dla firmy sedana Modelu 3 może przekroczyć w tym tygodniu poziom ponad 500 pojazdów dziennie, donosi Reuters.

Przekładałoby się to na około 3500 sztuk Modelu 3 na tydzień, co oznaczałoby zwiększenie wydajności produkcyjnej wynoszącej 2 270 pojazdów w ostatnim tygodniu kwietnia.

Zobacz więcej

Tesla model 3

fot. Tesla Motors

Na początku tego miesiąca Tesla informowała, że jej cel produkcyjny Modelu 3 pozostaje na dobrej drodze do realizacji, prognozując około 5000 samochodów na tydzień w ciągu około dwóch miesięcy.

Musk powiedział także, jeśli ktokolwiek wie o konkretnych wąskich gardłach, które uniemożliwiłyby producentowi osiągnięcie tego wskaźnika produkcji, powinien w tym tygodniu przyjść do niego z taką informacją.

W poniedziałek znany miliarder i wizjoner stwierdził, że Tesla przechodzi "gruntowną reorganizację", ponieważ walczy z problemami produkcyjnymi, wyjazdami starszych pracowników i ostatnimi wypadkami z udziałem samochodów elektrycznych.

Tesla znajduje się w krytycznym momencie, próbując naprawić niezbyt udane wprowadzenie Model 3, samochodu o średniej wartości rynkowej, kluczowego dla sukcesu spółki i jej przyszłej rentowności. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu