TOK FM wyprzedza Radio Maryja w rankingu słuchalności

DI, PAP
opublikowano: 14-05-2016, 09:15

Liderem słuchalności w Polsce jest nieodmiennie Radio RMF FM. W pierwszej dziesiątce nastąpiła jednak zmiana: TOK FM przeskoczyło na 6. pozycję (1,8 proc.) wyprzedzając Radio Maryja (1,3), które wylądowało teraz na pozycji siódmej – pisze "Gazeta Wyborcza".

W okresie od lutego do kwietnia 2016 r. Radio RMF FM może się pochwalić prawie 25 proc. udziałów w słuchalności - wynika z danych Radio Track Millward Brown SMG/KRC, którymi dysponują nadawcy.

Zobacz więcej

Ojciec Tadeusz Rydzyk

Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Drugie miejsce otrzymało Radio ZET z wynikiem 13,6 proc. Na podium znalazł się jeszcze Program Pierwszy Polskiego Radia z 8,8 proc. udziałów w słuchalności – relacjonuje gazeta. Następne pozycje zajmują Trójka (8 proc.) i VOX FM (4,1 proc.)

W omawianym okresie swe udziały o 0,8 proc. zwiększyła należąca do Agory (wydawcy m.in. Gazety Wyborczej) rozgłośnia TOK FM.

Tak dobre wyniki tej stacji i jednocześnie względnie słabe wyniki Programu Pierwszego, który stracił 0,5 proc. oraz Radia Maryja, które straciło 0,1 proc. udziałów w słuchalności, pokazują, gdzie Polacy szukają rzetelnych informacji i dobrej publicystyki – ocenia cytowany przez gazetę wiceprezes Grupy Radiowej Agory Adam Fijałkowski.

Dobra zmiana pogrążyła "Wyborczą"

Radio ma więcej słuchaczy, ale wpływy flagowego tytuły prasowego Agory mocno spadły.

Mimo podwyżki cen przychody ze sprzedaży "Gazety Wyborczej" spadły rok do roku o 6,8 proc. – do 25,9 mln zł. Jeszcze bardziej widoczny jest jednak spadek wpływów reklamowych. W stosunku do pierwszego kwartału 2015 r. sprzedaż reklam w dzienniku Agory spadła o 21,5 proc. i wyniosła 17,5 mln zł.

Więcej przeczytasz w serwisie Puls Inwestora >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / TOK FM wyprzedza Radio Maryja w rankingu słuchalności