Tokijski Disneyland urośnie

opublikowano: 15-06-2018, 11:58
aktualizacja: 15-06-2018, 11:58

250 mld jenów (2,3 mld USD) przeznaczy na dalszy rozwój operator Tokyo Disneyland, co oceniane jest jako największa ekspansja parku rozrywki od prawie dwóch dekad. Amerykański właściciel, gigant rynku medialno-rozrywkowego, koncern Walt Disney prowadzi modernizację swoich obiektów w Azji.

Spółka Oriental Land która posiada licencję do obsługi ośrodka w Tokio, rozszerzy park DisneySea o hotel i nowe strefy tematyczne oparte na filmach takich jak "Frozen" i "Piotruś Pan".

Tokyo Disneyland
Zobacz więcej

Tokyo Disneyland fot. Bloomberg

Ujawniona obecnie inwestycja jest swoistym dodatkiem do wcześniej ogłoszonej modernizacji obejmującej DisneySea i park Disneyland o wartości 100 mld jenów. Oriental Land poinformowała równocześnie, że przedłuży swoją licencję o kolejne 30 lat, do 2076 r.

Nowe tereny tematyczne  zostaną otwarte do połowy 2022 r. i zwiększą roczne przychody o 50 mld jenów - twierdzi Kyoichiro Uenishi, dyrektor operacyjny Oriental Land. Dodaje, że ośrodek może rozważyć podniesienie cen biletów, jeśli będzie taka możliwość.

Tokyo Disneyland został otwarty w kwietniu 1983 r., stając się pierwszym parkiem Disneya wybudowanym poza USA, a przyległy DisneySea został otwarty 18 lat później.

Disney nadal rozwija swoje parki w Azji. Na początku tego roku otworzył pierwszy dodatek, Toy Story Land, do swojego liczącego dwa lata parku w Szanghaju, i jest w trakcie aktualizacji – środkami o wartości 1,4 mld USD - ośrodka w Hongkongu.

Po informacji o rozbudowie, akcje Oriental Land na tokijskiej giełdzie wzrosły podczas piątkowej sesji do rekordowo wysokiego poziomu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu