TP SA traci zaufanie giełdy

Zbigniew Bętlewski
opublikowano: 18-01-2001, 00:00

TP SA traci zaufanie giełdy

Na generalnie silnie zwyżkującym rynku, negatywnym bohaterem wczorajszej sesji była Telekomunikacja Polska, której akcje spadły na zamknięciu o 4,3 proc. Jeszcze gorzej było w trakcie wczorajszego dnia, gdy akcje telekomu traciły na wartości nawet 6,6 proc.

Wydaje się, że nerwowe zachowanie inwestorów zostało w znacznej mierze spowodowane sprzecznymi informacjami, napływającymi z otoczenia spółki. Ostatnio ukazało się bowiem kilka raportów, w których zupełnie inaczej przedstawiane są perspektywy TP SA, a rekomendacje podawane w tych raportach wahają się od „sprzedaj” do „kupuj”.

Kolejną wiadomością, która z pewnością nie zachwyciła inwestorów było możliwe przyspieszenie publicznej oferty sprzedaży kolejnych 20 proc. akcji TP SA na czerwiec br. Perspektywa pojawienia się kolejnych akcji oraz brak informacji co do ich ceny, mogły wpłynąć deprymująco na giełdowych graczy, którzy pozbywali się walorów spółki.

Akcje TP SA nie zachowują się jednak źle od wczoraj. Po ustanowieniu w połowie października 2000 roku dna na poziomie 21,5 zł, akcje spółki weszły w trend wzrostowy i pod koniec ubiegłego roku ich cena zbliżyła się do 30 zł. Ponieważ zwyżka odbywała się na bardzo wysokich obrotach, inwestorzy uwierzyli w jej kontynuację. Nic takiego się nie stało. Od tego momentu kurs TP SA spada, a na wczorajszej sesji doszło do przebicia linii trendu wzrostowego trwającego od trzech miesięcy. Ponieważ odbyło się to na zwiększonych obrotach, w najbliższym czasie może dojść do kontynuacji spadków kursu TP SA. Tym bardziej że przebił on już średnie z 15, 45 i 100 sesji, a negatywne sygnały wygenerowały niektóre oscy- latory.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Bętlewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / TP SA traci zaufanie giełdy