Tusk: PO nie poprze proponowanych przez PiS zmian w KRRiT

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 08-12-2005, 08:45

Platforma Obywatelska nie poprze proponowanych przez PiS zmian w ustawie o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Lider PO, Donald Tusk powiedział w "Sygnałach Dnia", że jego partia będzie za odrzuceniem od razu projektu Prawa i Sprawiedliwości.

Platforma Obywatelska nie poprze proponowanych przez PiS zmian w ustawie o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Lider PO, Donald Tusk powiedział w "Sygnałach Dnia", że jego partia będzie za odrzuceniem od razu projektu Prawa i Sprawiedliwości.

Donald Tusk stwierdził, że te propozycje zawierają tylko pozorne zmiany, jak chociażby zaostrzenie rygorów ściągania z obywateli abonamentu. Zdaniem gościa Sygnałów Dnia zmniejszenie liczebności Rady ma doprowadzić do pełnej kontroli PiS-u nad mediami publicznymi. Tusk dodał, że Jarosław Kaczyński specjalnie tych intencji nawet nie krył. Lider Platformy Obywatelskiej podkreślił że jego partia może poprzeć likwidację Krajowej Rady tylko pod warunkiem, że doprowadziłoby to do budowy od nowa publicznych mediów, calkowicie niezależnych od polityków. Zapowiedział, że jeżeli taka propozycja nie padnie, to Platforma będzie bronić publicznych mediów przed - jak to określił - "politycznym skokiem PiS".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane