Czytasz dzięki

Ukraina przeznaczy część kredytu od Niemiec na walkę z koronawirusem

  • PAP
opublikowano: 31-03-2020, 18:56
aktualizacja: 31-03-2020, 18:59

Podczas rozmowy telefonicznej prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i kanclerz Niemiec Angela Merkel ustalili, że Kijów przeznaczy na walkę z koronawirusem 150 mln euro z kredytu udzielonego przez Berlin - poinformowało we wtorek biuro prasowe ukraińskiego prezydenta.

W przesłanym mediom komunikacie biuro oświadczyło, że strony omówiły sytuację wokół rozprzestrzenienia się koronawirusa na świecie oraz praktyczne kroki, podejmowane w obu krajach w celu przeciwdziałania pandemii.

"W kontekście możliwego zwiększenia pomocy finansowej dla Ukrainy na walkę z koronawirusem strony uzgodniły przekierować 150 mln euro w ramach niemieckiego kredytu państwowego na odpowiednie potrzeby" - dodano.

Jak zaznaczono, Merkel pozytywnie oceniła przegłosowane w poniedziałek przez ukraiński parlament ustawy o sektorze bankowym i o obrocie ziemią rolną. Podkreśliła też znaczenie jak najszybszego zakończenia rozmów z Międzynarodowym Funduszem Walutowym w sprawie nowego programu współpracy z Ukrainą.

Rozmawiano również o konieczności przeznaczenia dodatkowego finansowania dla Kijowa ze strony UE i Banku Światowego.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane