Umowa o współpracy Izb Przemysłowo-Handlowych w Krakowie i Homlu na Białorusi

Polska Agencja Prasowa SA
20-02-2006, 12:52

Przedstawiciele Izb Przemysłowo-Handlowych (IPH) w Krakowie oraz Homlu na Białorusi podpisali w poniedziałek umowę o współpracy. Umowa ma wspomóc wzajemną wymianę gospodarczą i ułatwić kontakty pomiędzy przedsiębiorstwami z obu krajów.

Przedstawiciele Izb Przemysłowo-Handlowych (IPH) w Krakowie oraz Homlu na Białorusi podpisali w poniedziałek umowę o współpracy. Umowa ma wspomóc wzajemną wymianę gospodarczą i ułatwić kontakty pomiędzy przedsiębiorstwami z obu krajów.

    Kierownik wydziału rozwoju przedsiębiorczości IPH w Krakowie, Mateusz Drożdż, poinformował PAP, że dzięki porozumieniu polska i białoruska organizacje gospodarcze będą pomagać naszym firmom, głównie z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MSP) w nawiązywaniu kontaktów na rynku białoruskim oraz skutecznym prowadzeniu wymiany handlowej i usługowej z tamtejszymi przedsiębiorstwami.

    "Białoruś może być dla nas interesującym partnerem. Już teraz lokują się tam zachodnie firmy, licząc, że w przyszłości wprowadzona zostanie tam gospodarka rynkowa" - ocenił Drożdż.

    Wraz z delegacją IPH z Homla przyjechali do Krakowa także przedstawiciele tamtejszego biznesu. Jest to pięć firm zatrudniających razem ponad 2,5 tys. pracowników i mających łączny obrót za zeszły rok przekraczający 50 mln dolarów. Przedsiębiorcy spotkają się z polskimi partnerami zainteresowanymi współpracą z województw małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

    Jak wyjaśnił przedstawiciel IPH, przedsiębiorstwa te, reprezentujące branże - tekstylną, metalową i spożywczą, poszukują w Polsce zarówno odbiorców swoich produktów, jak i dostawców surowców oraz partnerów do wspólnych przedsięwzięć biznesowych.

    Homel to drugie co do wielkości miasto Białorusi, liczące ponad 500 tys. mieszkańców. Jest położone nad rzeką Soż w południowo-wschodniej części tego kraju, blisko granicy z Rosją i Ukrainą. Miasto jest jednym z ważniejszych ośrodków przemysłowych kraju, a także centrum naukowym, kulturalnym i handlowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Umowa o współpracy Izb Przemysłowo-Handlowych w Krakowie i Homlu na Białorusi