Vodafone przejmuje część aktywów Liberty Global

aktualizacja: 09-05-2018, 09:21

Grupa Vodafone zgodziła się na przejęcie części aktywów Liberty Global. Chodzi o zakup telewizji kablowych w Niemczech, Czechach, na Węgrzech i w Rumunii o wartości 18,4 mld EUR, donosi Reuters.

Według brytyjskiego giganta, dodanie telewizji kablowej i usług szerokopasmowych Liberty do jego mobilnych operacji stworzy pierwszą prawdziwie konwergentną, ogólnoeuropejską firmę, zdolną do objęcia pozycji dotychczasowych operatorów, takich jak Deutsche Telekom.

Zobacz więcej

Vodafone fot. Bloomberg

Vodafone szacuje, w patym roku po sfinalizowaniu umowy połączenie operacji firm przyniosłoby oszczędności na poziomie około 535 mln EUR rocznie bez uwzględniania kosztów integracji.

Obie firmy, które mają już wspólne przedsięwzięcie w Holandii, które jest wyłączone z transakcji, w lutym ponownie rozpoczęły rozmowy o zakupie przez Vodafone aktywów Liberty w innych krajach Europy kontynentalnej, tam gdzie się pokrywają.

Vodafone jest już właścicielem największej sieci kablowej w Niemczech, po tym jak nabył Kabel Deutschland za 7,7 mld EUR pięć lat temu.

Transakcja prawdopodobnie będzie musiała zostać poddana długiemu procesowi zatwierdzania przez regulatora, z rywalami, takimi jak Deutsche Telekom argumentującymi, że da to Vodafone zbyt dużą kontrolę nad rynkiem. Obie strony zamierzają zakończyć prace w połowie 2019 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Vodafone przejmuje część aktywów Liberty Global