Vodafone przejmuje część aktywów Liberty Global

opublikowano: 09-05-2018, 09:19
aktualizacja: 09-05-2018, 09:21

Grupa Vodafone zgodziła się na przejęcie części aktywów Liberty Global. Chodzi o zakup telewizji kablowych w Niemczech, Czechach, na Węgrzech i w Rumunii o wartości 18,4 mld EUR, donosi Reuters.

Według brytyjskiego giganta, dodanie telewizji kablowej i usług szerokopasmowych Liberty do jego mobilnych operacji stworzy pierwszą prawdziwie konwergentną, ogólnoeuropejską firmę, zdolną do objęcia pozycji dotychczasowych operatorów, takich jak Deutsche Telekom.

Vodafone
Zobacz więcej

Vodafone fot. Bloomberg

Vodafone szacuje, w patym roku po sfinalizowaniu umowy połączenie operacji firm przyniosłoby oszczędności na poziomie około 535 mln EUR rocznie bez uwzględniania kosztów integracji.

Obie firmy, które mają już wspólne przedsięwzięcie w Holandii, które jest wyłączone z transakcji, w lutym ponownie rozpoczęły rozmowy o zakupie przez Vodafone aktywów Liberty w innych krajach Europy kontynentalnej, tam gdzie się pokrywają.

Vodafone jest już właścicielem największej sieci kablowej w Niemczech, po tym jak nabył Kabel Deutschland za 7,7 mld EUR pięć lat temu.

Transakcja prawdopodobnie będzie musiała zostać poddana długiemu procesowi zatwierdzania przez regulatora, z rywalami, takimi jak Deutsche Telekom argumentującymi, że da to Vodafone zbyt dużą kontrolę nad rynkiem. Obie strony zamierzają zakończyć prace w połowie 2019 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Vodafone przejmuje część aktywów Liberty Global