Volkswagen wyprodukuje w USA nowe auto elektryczne

opublikowano: 14-01-2019, 20:29

Volkswagen zapowiedział w poniedziałek, że zainwestuje 800 mln USD w budowę nowego pojazdu elektrycznego w swojej fabryce w Chattanooga w stanie Tennessee, donosi Reuters. Związane jest to ze stopniowym przechodzeniem koncernu w kierunku pojazdów o zerowej emisji.

Niemiecki koncern podczas ogłoszenia decyzji w trakcie Detroit Auto Show, stwierdził, że stworzonych zostanie 1 tys. nowych miejsc pracy, a produkcja samochodów elektrycznych w Tennessee rozpocznie się w 2022 r. 

Producenci samochodów z Niemiec znaleźli się pod presją ze strony prezydenta USA Donalda Trumpa, aby zwiększyć swoje inwestycje w Stanach Zjednoczonych .

Volkswagen już w listopadzie minionego roku informował, że planuje budować pojazdy elektryczne w fabryce w Ameryce Północnej, ale nie zdecydował, w której z nich.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu