Waniek nie wyklucza, że KRRIT zwróci się do RPO o zaskarżenie ustawy o rtv

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-12-2005, 12:22

Przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuta Waniek zapowiada, że jeżeli nie zmieni się tryb prac nad nowelizacją ustawy o rtv, KRRiT może wystąpić do Rzecznika Praw Obywatelskich z wnioskiem o jej zaskarżenie do Trybunału Konstytucyjnego.

Przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuta Waniek zapowiada, że jeżeli nie zmieni się tryb prac nad nowelizacją ustawy o rtv, KRRiT może wystąpić do Rzecznika Praw Obywatelskich z wnioskiem o jej zaskarżenie do Trybunału Konstytucyjnego.

    "Czekam na decyzję parlamentu, nie został bowiem jeszcze wyczerpany tryb ustawodawczy. Gdyby ustawa została przyjęta tak, jak do tej pory była kształtowana, to zwrócę się do członków KRRiT, by wystąpić do RPO o zaskarżenie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego" - powiedziała w czwartek PAP przewodnicząca Rady.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane