Warmia i Mazury: 17 mln zł na rozwój małych firm

opublikowano: 22-04-2018, 22:00

Jeszcze w tym miesiącu przedsiębiorcy z regionu będą mogli powalczyć o dotacje na szkolenia wspierające rozwój ich firm.

Granty oferuje poddziałanie 1.3.5 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego („Usługi dla MSP”) . Do podziału między wnioskodawców jest 17,6 mln zł. Dotacje sfinansują usługi doradcze, których celem jest rozwój przedsiębiorstw i wzmacnianie ich pozycji konkurencyjnej na rynku. Granty pokryją też koszty szkoleń związanych z udziałem przedstawicieli biznesu w międzynarodowych targach i misjach gospodarczych. Największe szanse na wsparcie mają projekty wpisujące się w inteligentne specjalizacje województwa warmińsko-mazurskiego. Chodzi m.in. o żywność wysokiej jakości, meblarstwo i przemysł drzewny. Dotacje pokryją 85 proc. wartości kosztów kwalifikowanych projektu. Wnioski o dofinansowanie należy składać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul. Kościuszki 89/91. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na listopad.

WAŻNA DATA:

30.04 Od tego dnia firmy z woj. warmińsko-mazurskiego będą mogły ubiegać się o dotacje z poddziałania 1.3.5 RPO WWiM. Nabór zakończy się 29 maja.

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.rpo.warmia.mazury.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu