Warszawa: otwarcie ofert w przetargu na pociągi dla SKM 14 lutego

  • PAP
opublikowano: 04-02-2020, 13:18

Otwarcie ofert w przetargu na dostawę 21 elektrycznych pociągów dla SKM odbędzie się 14 lutego, poinformował PAP prezes Zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej Sp. z o.o. Alan Beroud.

"Otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym na dostawę 21 elektrycznych zespołów trakcyjnych dla SKM odbędzie się 14 lutego 2020 r." – poinformował Alan Beroud. Pierwotnie – zgodnie z ogłoszeniem o zamówieniu - miało to nastąpić 24 stycznia.

Beroud wyjaśnił, że "termin ten został przesunięty ze względu na modyfikacje treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) dokonane w odpowiedzi na pytania skierowane do zamawiającego, czyli SKM". Zapewnił, że "wybór najkorzystniejszej oferty nastąpi niezwłocznie po otwarciu i ocenie złożonych ofert".

Szef Zespołu PR bydgoskiej PESY Maciej Grześkowiak przekazał PAP, że spółka "jest zainteresowana złożeniem oferty w tym przetargu".

"Analizujemy zapisy SIWZ, ale decyzja nie została jeszcze podjęta" - dodał.

W październiku ubiegłego roku Zarząd Spółki Szybka Kolej Miejska odstąpił od umowy z firmą Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz na dostawę 13 pojazdów. Powodem miało być niewywiązanie się PESY z przyjętych w harmonogramie terminów dostaw.

Na konferencji prasowej wskazał wówczas, że najpóźniej do końca 2019 r. stołeczna SKM przeprowadzi przetarg na zakup 21 pociągów.

Maciej Grześkowiak z PESY zapewnił PAP we wtorek, że zespół trakcyjny, który został zaprojektowany w bydgoskich zakładach specjalnie dla SKM został już wyprodukowany. "Przeszedł pomyślnie wszystkie wymagane testy, po uzyskaniu homologacji mógłby już w lutym tego roku wozić pasażerów" - podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane