Wąsacz: Komisja nie udowodniła mi winy, a jej działania mają charakter polityczny

Polska Agencja Prasowa SA
04-05-2005, 14:33

Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej podczas swoich prac nie udowodniła mi żadnej winy, a jej działaniaod samego początku mają charakter polityczny - powiedział w środę PAP b. minister skarbu Emil Wąsacz.

Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej podczas swoich prac nie udowodniła mi żadnej winy, a jej działaniaod samego początku mają charakter polityczny - powiedział w środę PAP b. minister skarbu Emil Wąsacz.

    Przewodniczący komisji Józef Zych (PSL) i poseł Janusz Dobrosz (LPR) powiedzieli w środę, że komisja zarekomenduje Sejmowi głosowanie za postawieniem byłego ministra skarbu Emila Wąsacza przed Trybunałem Stanu w związku z nieprawidłowościami w procesie prywatyzacji PZU, Domów Towarowych Centrum i Telekomunikacji Polskiej.

    Wąsacz podkreślił w rozmowie z PAP, że w przypadku tych trzech prywatyzacji "wybrano najlepsze oferty" oraz zostały spełnione wymagane prawem procedury prywatyzacyjne.

    "Nie złamałem ani konstytucji, ani też żadnej ustawy. Świadkowie przesłuchiwani przez komisję nie potwierdzili tego, że złamałem prawo" - powiedział Wąsacz. Dodał, że cała sprawa "wpisuje się w nastrój antyprywatyzacyjny, który ogarnął większość Sejmu".

    Komisja badała od około dwóch lat okoliczności prywatyzacji PZU w 1999 roku, kiedy 30 proc. akcji tej spółki zostało sprzedanych konsorcjum Eureko i BIG BG. Ministrem skarbu, który podpisał umowę był wtedy Emil Wąsacz. Komisja zajęła się też sprawą prywatyzacji Domów Towarowych Centrum za kadencji Wąsacza w 1998 r. oraz prywatyzacją Telekomunikacji Polskiej. Przed tygodniem Komisja zakończyła postępowanie dowodowe. Głosowanie w Sejmie odbędzie się najprawdopodobniej za miesiąc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wąsacz: Komisja nie udowodniła mi winy, a jej działania mają charakter polityczny