Węgierski MOL kupił chorwacką spółkę posiadającą 36 stacji benzynowych

Interfax.pl
03-08-2007, 13:42

Węgierski koncern naftowy MOL podpisał umowę zakupu 100% udziałów w chorwackiej spółce Tifon, która posiada 36 stacji benzynowych – poinformowała spółka w komunikacie. Zawarcie umowy nastąpiło po  dziewięciu miesiącach negocjacji. Nie ujawniono wartości umowy.

Tifon który posiada i prowadzi 36 stacji paliw w całej Chorwacji. Firma prowadzi też ponad 20 projektów inwestycyjnych, których zakończenie powinno nastąpić w ciągu dwóch lat. Średni przerób na stację przekracza 4,2 miliona litrów paliwa rocznie, a spodziewany wzrost udziału spółki Tifon w rynku detalicznym na koniec 2007 roku ma osiągnąć poziom 7%. Transakcja obwarowana jest zgodą organów regulacyjnych.

MOL posiada już 25% udziałów w spółce INA, firmie paliwowej i gazowniczej w Chorwacji. Analitycy uważają, że ostatnia akwizycja jest pozytywna dla spółki, ale nieistotna z punktu widzenia wielkości.

"Uważamy, że transakcja sama w sobie nie jest znacząca, ale może polepszyć pozycję MOL w dalszej ekspansji w Chorwacji, jak również zwiększyć szanse na przejęcie dodatkowych udziałów w INA" – napisali analitycy BudaCash.

BS/MS/RV

Interfax.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Interfax.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Węgierski MOL kupił chorwacką spółkę posiadającą 36 stacji benzynowych