Czytasz dzięki

Wiadomo już skąd Prairie Mining ma miliony na arbitraż przeciwko Polsce

opublikowano: 30-06-2020, 14:36

Prairie Mining ogłosiło we wtorek, że brytyjski Litigation Capital Management (LCM) zapewnił spółce 18 mln AUD (49 mln zł) na sfinansowanie postępowania przeciwko Polsce, donosi ShareCast.

Puls Biznesu pisał kilka dni temu, że Prairie Mining ma pieniądze na arbitraż przeciwko Polsce od funduszu, który w zamian ma otrzymać część wygranej. Roszczenie opiewa na 10-12 mld zł. Nie wiadomo było wówczas, który fundusz udostępnił pieniądze. We wtorek Prairie Mining poinformowało, że to Litigation Capital Management.

Ben Stoikovich
Zobacz więcej

Ben Stoikovich Fot. Marek Wiśniewski

- Choć głównym celem firmy zawsze był rozwój światowej klasy projektów węgla koksowego Jan Karski i Dębieńsko do stanu operacyjnego, działania polskiego rządu uniemożliwiły firmie kontynuowanie rozwoju projektów i doprowadziły do wywłaszczenia zarówno kopalni Jan Karski, jak i Dębieńsko - powiedział cytowany przez ShareCast prezes Prairie Mining, Ben Stoikovich.

Zapowiedział, że spółka podejmie wszelkie działania w celu odzyskania pełnej wartości dla akcjonariuszy.

- Znaczące finansowanie sporu zabezpieczone przez LCM świadczy o sile roszczeń Prairie – podkreślił. - Prairie i jego radca prawny Lalive przygotowują się do przedłożenia roszczeń arbitrażowych w nadchodzących tygodniach – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, sharecast.com

Polecane