Wielka zmienność i ostatecznie niewielki spadek ceny ropy

opublikowano: 21-11-2022, 21:28
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Cena ropy spadała w poniedziałek o ponad 6 proc. i była najniższa od 10 miesięcy. Ostatecznie na zamknięciu surowiec notował niewielką zniżkę kursu.

Ropa taniała w poniedziałek po doniesieniach o zaostrzeniu restrykcji w Chinach z powodu nasilenia epidemii COVID-19. Wzmogło to obawy dotyczące popytu. Kurs ropy zaczął mocno spadać, kiedy The Wall Street Journal napisał, że OPEC+ dyskutuje nad zwiększeniem wydobycia o 500 tys. baryłek dziennie od grudnia. Cena baryłki ropy WTI spadała o ponad 6 proc. do 75,08 USD, a ropa Brent taniała o prawie 6 proc. do 82,31 USD. Sytuację zmieniło oświadczenie saudyjskiego ministra energii, który zaprzeczył doniesieniom The Wall Street Journal i zasugerował większe prawdopodobieństwo dalszej obniżki wydobycia przez kartel.

Na zamknięciu sesji na NYMEX kurs baryłki ropy WTI z grudniowych kontraktów spadał o 0,4 proc. do 79,73 USD. Ropa WTI z najaktywniej handlowanych, styczniowych kontraktów, taniała na zamknięciu o mniej niż 0,1 proc. do 80,04 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane