Wierzyciel The Weinstein Co. żąda zwrotu 45 mln USD

opublikowano: 14-11-2017, 11:53
aktualizacja: 14-11-2017, 11:55

Wierzyciel The Weinstein Co. (TWC), którego założyciel i były szef został oskarżony o molestowanie seksualne przez ponad 50 kobiet, pozwał studio filmowe i zażądał zwrotu 45 mln USD.

AI International, spółka z grupy Access Industries kontrolowanej przez Lena Blavatnika, domaga się zwrotu pożyczki w związku z naruszeniem umowy jej udzielenia przez TWC. Wskazuje na niedawne wydarzenia: oskarżenie Harvey’a Weinsteina o molestowanie seksualne oraz jego zwolnienie z firmy, a także odejście partnerów biznesowych i członków rady dyrektorów. 

youtube.com

AI International twierdzi, że TWC dwukrotnie nie wypłaciło mu należnych odsetek od pożyczki, co można uznać za niewypłacalność. Wskazuje także, że studio filmowe nie przekazało mu informacji, o które się zwrócono. Spółka żąda zwrotu całej pożyczki powiększonej o należne odsetki, a także koszty prawne i inne wydatki.

Nieoficjalne źródła w TWC twierdzą, że mimo ogłoszenia zamiaru restrukturyzacji bankructwo studia jest raczej nieuniknione. Zależeć to będzie od tego, czy uda się sprzedać jego aktywa i za ile.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, hollywoodreporter.com

Polecane