Czytasz dzięki

Wirecard zostanie wycofany z indeksu DAX

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 13-08-2020, 11:13

Deutsche Boerse usunie Wirecard ze swojego benchmarkowego indeksu DAX przed regularnym kwartalnym przeglądem. Decyzja została podjęta po konsultacjach z przedstawicielami rynku.

„Zgodnie z nowymi zasadami, niewypłacalne spółki będą usuwane z indeksów DAX z dwudniowym wyprzedzeniem” – głosi oświadczenie Deutsche Boerse. Następca Wirecard zostanie ogłoszony 19 sierpnia, a zmiany zaczną obowiązywać od 24 sierpnia.

Zobacz więcej

Wirecard

Bloomberg

Jako najbardziej prawdopodobny kandydat do zajęcia miejsca wśród najcenniejszych niemieckich firm jest spółka Delivery Hero. To operator internetowej platformy do zamawiania dostaw żywności.

Wirecard w czerwcu złożył wniosek o upadłość po przyznaniu, że prawie 2 mld euro, które zaksięgowano jako gotówka, nigdy nie istniało. Skandal nadal się pogłębia i grozi pochłonięciem czołowych polityków, organów regulacyjnych i audytorów.

Niemiecka policja federalna rozpoczęła ostatnio obławę na byłego dyrektora operacyjnego Wirecard, Jana Marsalka. Został on wpisany na listę osób poszukiwanych przez Interpol.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Bloomberg

Polecane