Wkrótce rozmowy związków Stoczni Gdańsk z ISD Polska

DI, PAP
02-12-2007, 16:33

W nadchodzącym tygodniu ma dojść do rozmów przedstawicieli związków zawodowych Stoczni Gdańsk z ISD Polska na temat warunków zatrudnienia w Stoczni, w tym spraw dotyczących wynagrodzeń - poinformował szef "S" w Stoczni Roman Gałęzewski.

Ukraińcy przejmujący stocznię kilka dni temu wpłacili pieniądze z tytułu porozumienia dot. podwyższenia kapitału zakładowego spółki.

Zdaniem Gałęzewskiego, rozmowy będą przebiegały bez kłopotów, bowiem stanowiska związku i ISD są zbliżone. "Najważniejszym elementem jest dobra restrukturyzacja. Ukraińcy zdają sobie też sprawę z tego, że muszą podnosić płace; my nie mamy oczekiwań z księżyca" - dodał.

W połowie października władze Stoczni Gdańsk ogłosiły, że jej właścicielem do końca roku będzie spółka ISD Polska, należąca w większości do ukraińskiego Donbasu. Kierownictwo ISD chce w najbliższych latach uczynić z gdańskiego zakładu przodującą stocznię w Europie.

Ukraiński inwestor obejmie pakiet akcji Stoczni Gdańsk o wartości 400 mln zł, co oznacza przejęcie 75 proc. akcji stoczni. To kwota wynikająca m.in. z decyzji o podwyższeniu kapitału zakładowego. Ukraińcy wpłacili 29 listopada - jak dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł związanych z prywatyzacją Stoczni - 75 mln zł z tytułu porozumienia o podwyższeniu kapitału zakładowego.

Do końca 2008 r. do stoczni ma trafić pozostała część pieniędzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wkrótce rozmowy związków Stoczni Gdańsk z ISD Polska