Wood & Company może zostać zlikwidowana

Tomasz Furman
19-09-2001, 00:00

Wood & Company może zostać zlikwidowana

Akcjonariusze Wood & Company rozważają możliwość rozwiązania spółki i rozpoczęcia procesu jej likwidacji. To nie wyjątek: biura i domy maklerskie przeżywają ogromny kryzys. W 2001 roku świadczenia usług zaprzestały już DI BWE i Robert Fleming (Polska).

Grupa kapitałowa Wood & Company od kilku miesięcy przeżywa duże kłopoty finansowe.

— Ich źródłem jest m.in. fatalna sytuacja na rynku kapitałowym, zwłaszcza w krajach Europy Środkowej i Wschodniej — twierdzi pragnący zachować anonimowość przedstawiciel branży.

Znaczące straty przyniósł m.in. kryzys turecki oraz ograniczenie działalności przez inwestorów zagranicznych na giełdach w Pradze, Budapeszcie i Warszawie. W efekcie tych procesów główny akcjonariusz, Richard Wood, już kilka miesięcy temu postanowił sprzedać polską spółkę. Nabywcą miał być polski inwestor nie związany z branżą maklerską. O ile jednak jeszcze przed atakami terrorystycznymi na USA był on gotów do zakupu, o tyle dziś nikt już nawet nie prowadzi w tej sprawie rozmów. Rezultatem tego będzie prawdopodobnie likwidacja spółki.

Jeszcze przed rokiem grupa kapitałowa Wood & Company składała się z podmiotów maklerskich zarejestrowanych na Węgrzech, Ukrainie, w Czechach, Turcji, Wielkiej Brytanii i Polsce. Niedawno jednak z przyczyn ekonomicznych podjęto decyzję o wycofaniu się z Budapesztu. O trudnej sytuacji grupy świadczy też wycofanie się z Czech, gdzie Wood zajmowała czołową pozycję na rynku. Wprawdzie tamtejsze biuro zachowało nazwę, ale przejęli je lokalni menedżerowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Wood & Company może zostać zlikwidowana