Wracają obawy o trwałość ożywienia

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 29-07-2010, 00:00

Główne europejskie indeksy miały udany start. Później jednak było już gorzej. Na rynku pojawiły się obawy o trwałość ożywienia w światowej gospodarce. Niepewność wzmagały wahania kontraktów terminowych na amerykańskie indeksy. Słaby początek handlu za oceanem, a zwłaszcza zaskakujący spadek zamówień na dobra trwałe, ożywił sprzedających na Starym Kontynencie.

W Londynie inwestorów rozczarowała kwartalnymi wynikami spółka Yell Group. Wydawca brytyjskiej wersji "żółtych stron" tracił ponad 14 proc. po informacji o mocnym spadku zysku. Równie duży spadek kursu zanotował CSR, producent układów scalonych wykorzystywanych w telefonach Nokii. To najmocniejsza przecena akcji od października 2008 r. Spółka zapowiedziała niższą, niż oczekiwali analitycy, sprzedaż w drugiej połowie roku.

W Paryżu duże zainteresowanie towarzyszyło wymianie akcji giganta lotniczego, linii Air France-KLM Group. To reakcja na pierwszy od 2008 r. dodatni wynik kwartalny. Zwyżkował też kurs walorów EADS, największego w Europie przedstawiciela sektora zbrojeniowo-lotniczego, w którego stajni znajduje się Airbus. Barclays Capital podwyższył rekomendację do "przeważaj".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Wracają obawy o trwałość ożywienia