WSJ: SAB ma wyłączność na kupno amerykańskiego Millera

Michał Kobosko
opublikowano: 03-04-2002, 13:24

South African Breweries, południowoafrykański koncern kontrolujący m.in. polską Kompanię Piwowarską, uzyskał wyłączność na negocjacje w sprawie przejęcia od Philipa Morrisa browarów Miller Brewing, podał w środę internetowy serwis dziennika "Wall Street Journal". Po transakcji, której wartość szacuje się na 5 mld USD, Philip Morris zostałby właścicielem około jednej czwartej akcji SAB. Amerykanie mają też otrzymać 2 mld USD w gotówce.

SAB odmówił w środę komentarza w tej sprawie.

Do ewentualnej transakcji ma dojść w najbliższych tygodnich, a w jej efekcie powstałaby druga firma piwowarska na świecie, ustępująca miejsca tylko amerykańskiemu koncernowi Anheuser Busch. SAB, który dotąd rozwijał się głównie na tzw. rynkach wschodzacych (Chiny, Europa Środkowa), zyskałby jednocześnie silną obecność na dojrzałym rynku amerykańskim. Obecnie SAB jest piątą firmą piwowarską świata, a w jej portfelu są tak słynne marki jak Pilsner Urquell i Castle.

MK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Kobosko

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / WSJ: SAB ma wyłączność na kupno amerykańskiego Millera