"Z Grecją jest gorzej niż myślicie"

KŁ, cnbc.com
14-08-2012, 15:07

Choć sytuacja na reszcie kontynentu poprawia się, to w Grecji jest gorzej niż wydaje się z zewnątrz, przekonuje słynny amerykański inwestor Wilbur Ross.

Ross, który szuka firm mających duże problemy, i który ostatnio zainwestował dużo w Irlandii, zauważył, że krajem rządzi niepokój, wielu obywateli oczekuje wystąpienia Grecji z Unii Europejskiej, by mogła ustanowić własną walutę i spłacić swoje zadłużenie.

- Wyczuwa się uczucie rezygnacji, zarówno na ulicy jak i wśród bardziej zamożnych ludzi - uważają oni, że ostatecznie Grecja nie pozostanie w UE - powiedział Ross.

Wyjście Grecji, zdaniem Rossa, wcale nie byłoby złym rozwiązaniem, zwłaszcza, że w obecnej sytuacji miałoby ono mniejsze skutki uboczne, niż gdyby doszło do niego wcześniej.

Jednak samo wyjście i wprowadzenie drachmy nie rozwiązałoby problemów Grecji.

- Sytuacja Grecji jest gorsza niż sądziłem. Na ulicach Aten powstają prowizoryczne meczety, budowane przez nielegalnych imigrantów. Lokalni politycy zaczynają wykorzystywać wątki etniczne przeciwko Niemcom. Wśród Greków odżyły urazy z czasów II Wojny Światowej, niektórzy politycy twierdzą, że to co się dzieje nie jest winą UE, a podłych Niemców - powiedział.

Wilbur Ross, fot. Bloomberg
Zobacz więcej

Wilbur Ross, fot. Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / "Z Grecją jest gorzej niż myślicie"