Złoty stracił moc, ale tylko na chwilę

Marek Wołos
opublikowano: 16-07-2008, 00:00

Kluczowe dla krajowego rynku dane o inflacji konsumenckiej nieznacznie przekroczyły prognozy analityków. To potwierdza przypuszczenia o konieczności kolejnych podwyżek stóp.

Poranna, dość duża realizacja zysków doprowadziła do wzrostu EUR/PLN do 3,2650. Duże wzrosty notował również GBP/PLN, osiągając dzienne maksimum na 4,11. Poranna korekta mogła się przedłużyć, ale dane o inflacji i wypowiedzi prof. Filara wzmocniły stronę popytową na złotego. Kurs EUR/PLN spadł na koniec dnia poniżej 3,25. Wcześniejsze wypowiedzi prof. Filara skłaniały inwestorów do przypuszczenia, że nie będzie on zwolennikiem dalszych podwyżek stóp procentowych. Najbliższe dni mogą przynieść dalszy wzrost złotego. Kurs EUR/PLN może spaść do 3,22-3,23. Spadające ceny ropy mogą z kolei prowadzić do mniejszej presji na osłabienie dolara wobec euro.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu