Analitycy wierzą w Bytom

Karol Kosiński
opublikowano: 05-05-2015, 00:00

REKOMENDACJE Ponad tysiąc złotych sprzedaży z metra uzasadnia wzrost wyceny spółki. Tym bardziej że dolar jej bardzo nie boli.

Pomimo trwających od marca zwyżek analitycy domów maklerskich banku BPS i BDM uważają akcje odzieżowego Bytomia za ciekawą propozycję inwestycyjną. To efekt publikowanych przez spółkę informacji sprzedaży miesięcznej w pierwszych miesiącach 2015 r. W ich wyniku DM Banku BPS podniósł wycenę akcji spółki do 2,51 zł. Poprzednia pochodziła zaledwiez lutego 2015 r. i wynosiła 1,99 zł. DM Banku BPS zalecał i nadal zaleca kupno papierów. DM BDM rozpoczął wydawanie rekomendacji dla spółki od wyceny 2,45 zł i zalecenia „akumuluj”. Przedstawiciele obu biur maklerskich zwracają uwagę na poprawę efektywności działania spółki. Według Marcina Stebakowa, dyrektora departamentu analiz DM Banku BPS, w 2015 r. przełoży się ona na miesięczną sprzedaż na poziomie co najmniej 1,1 tys. zł/mkw. — Nie będzie miesiąca bez tysiąca — pisze Marcin Stebakow w swoim opracowaniu.

Według niego, będzie temu towarzyszył stały wzrost marży z 51,5 proc. w 2014 r. do 53,8 proc. w 2015 r. Natomiast Adrian Górniak zakłada, że długoterminowo rentowność brutto wyniesie 52-53 proc. Analitycy zwracają uwagę, że Bytomiowi sprzyja nie tylko ogólna sytuacja gospodarcza, ale też specyfika źródeł zaopatrzenia, która powoduje, że spółka jako jedna z nielicznych w sektorze odzieżowym nie jest narażona na negatywny wpływ wysokiego kursu dolara. Według Marcina Stebakowa, jeśli chodzi o atrakcyjnośćpod kątem wskaźników odnoszących się do prognoz wyników na lata 2015-16, Bytom jest wyceniany podobnie od innych mniejszych detalistów obecnych na GPW, ale na jego korzyść przemawia brak zadłużenia, wysoka rentowność kapitału własnego i obowiązująca do końca 2015 r. tzw. tarcza podatkowa. Adam Górniak zakłada, że w latach 2015 i 2016 spółka nie wypłaci dywidendy. Jeśli nie dojdzie do uruchomienia sklepów nowego konceptu modowego, to od 2017 r. będzie jednak w stanie wypłacać ją regularnie. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy