Czytasz dzięki

Australia zawiesza traktat ekstradycyjny z Hongkongiem

ARŻ
opublikowano: 09-07-2020, 11:30

Premier Australii poinformował w czwartek, że zawiesza traktat ekstradycyjny z Hongkongiem. Ogłosił też środki mające na celu przyciągnięcie ludzi i firm z azjatyckiego centrum finansowego po wprowadzeniu tam nowego prawa bezpieczeństwa, pisze Reuters.

Scott Morrison powiedział, że nowa ustawa o bezpieczeństwie narodowym wprowadzona w zeszłym tygodniu w Hongkongu, była „zasadniczą zmianą okoliczności” i Australia zawiesi umowę o ekstradycji.

Hongkong
Zobacz więcej

Hongkong fot. Lui Siu Wai/Xinhua via ZUMA Wire/Forum

Premier stwierdził, że studenci, absolwenci i pracownicy z Hongkongu, którzy mają wizy tymczasowe, będą mieli możliwość pozostania w Australii przez dodatkowe pięć lat i ubiegania się o stały pobyt po tym czasie.

Według rządowych danych, w Australii jest aktualnie 10 tys. obywateli Hongkongu, którzy korzystają z wiz studenckich lub wiz tymczasowych. Nowi wnioskodawcy z tego regionu mają być traktowani priorytetowo.

„Jeśli są firmy, które chcą przeprowadzić się do Australii, tworzyć miejsca pracy i przynosić inwestycje, będziemy bardzo aktywnie do tego zachęcać” – dodał minister ds. imigracyjnych Alan Tudge.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane