Azja: NEC i banki poprawiły wyniki giełdy w Tokio

Marek Druś
16-05-2002, 09:31

Na azjatyckich giełdach panowały w czwartek mieszane nastroje. W Tokio Nikkei osiągnął najwyższą od dwóch miesięcy wartość po wzroście kursów akcji spółek komputerowych i banków.

Dobre nastroje inwestorów grających na japońskim rynku wywołała zapowiedź konferencji NEC-a, jednego z największych na świecie producentów chipów i komputerów, podczas której ma on ogłosić plan głębokiej restrukturyzacji spółki. Inwestorzy liczą, że NEC zdecyduje się radykalny plan redukcji kosztów. Poza akcjami NEC-a wzrosła także cena innych przedstawicieli branży.

Wyraźnie wzrósł popyt na akcje japońskich banków. Po raz kolejny powodem była zapowiedź uruchomienia rządowego planu inwestycyjnego, który ma zapobiec dalszemu spadkowi wartości akcji. Zdrożały akcje największych przedstawicieli branży, m.in. Mizuho Holdings, UFJ Holdings i Sumitomo Mitsui Banking.

Giełdy w Singapurze i na Tajwanie zanotowały spadki. Taniały głównie akcje spółek z branży komputerowej, m.in. MediaTek, drugiego pod względem wielkości tajwańskiego producenta półprzewodników, oraz Datacraft Asia, spółki specjalizującej się w budowie sieci komputerowych.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Azja: NEC i banki poprawiły wyniki giełdy w Tokio