Belka: Polityka prywatyzacyjna powinna być częścią polityki gospodarczej

opublikowano: 05-04-2004, 16:01

ISB: Kandydat na premiera Marek Belka uważa, że sprawy prywatyzacyjne powinny być częścią polityki gospodarczej i powinny być pod lepszym nadzorem wicepremierów.

“Sprawy prywatyzacji powinny być częścią polityki gospodarczej. Jeśli uda mi się utworzyć rząd to tak właśnie będzie” – powiedział Belka dziennikarzom w Sejmie.

W piątek obecny wicepremier Jerzy Hausner powiedział, że podczas rozmowy z Belką poruszana była kwestia istnienia „styków” pomiędzy resortami gospodarki i skarbu.

Belka powiedział również, że dotychczasowa polityka prywatyzacyjna nie była prowadzona dobrze. Jedną z jej wad było to, że pozostawała poza kontrolą wicepremierów.

„Zarządzanie majątkiem Skarbu Państwa dawno toczyło się własnym trybem, nie podlegając wicepremierom. Dzisiaj zbieramy złe żniwo tej sytuacji. Prywatyzacja jest spowolniona, zarządzanie majątkiem nie jest dobre” – powiedział także Belka.

W zgodnej opinii ekspertów procesy prywatyzacyjne w Polsce toczą się zdecydowanie za wolno, czego efektem są rokrocznie niższe od zapisanych w budżecie dochody z prywatyzacji. Obecny minister skarbu jest już czwartym na tym stanowisku od początku kadencji tego rządu. (ISB)

ks/qk/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Belka: Polityka prywatyzacyjna powinna być częścią polityki gospodarczej