Berlin gotowy do wprowadzenia samobieżnych pociągów

opublikowano: 13-11-2019, 14:08

Nowa oferta przetargowa Berlina na 1300 pociągów S-Bahn będzie uwzględniała technologię samobieżną, informuje thelocal.de.

Nowe pociągi będą nadal obsługiwane przez maszynistów po ich wprowadzeniu.
Muszą być one jednak zaprojektowane w taki sposób, aby technologia samodzielnego prowadzenia pociągu mogła zostać później doposażona, jak twierdzi senator odpowiedzialna za transport w Berlinie Regine Günther (partia Zielonych).

Oczekuje się, że pociągi będą w pełni sprawne w Berlinie i sąsiednim wschodnim kraju związkowym Brandenburgia do końca 2026 r.

Samojezdny transport publiczny nie jest w Niemczech zjawiskiem nowym. We wrześniu 2018 r. stolica Brandenburgii, Poczdam, uruchomiła pierwszy na świecie tramwaj samojezdny, opracowany przez niemiecką firmę Siemens.

Już w sierpniu tego roku berliński operator transportu publicznego BVG rozpoczął testowanie sześciomiejscowych, samobieżnych autobusów, które do końca roku będą jeździły bezobsługowo.

Stolica podąża za wiodącym bawarskim miastem Bad Birnbach, gdzie w 2017 r. został uruchomiony pierwszy w Niemczech autobus samobieżny.

Firma macierzysta S-Bahn, Deutsche Bahn, poinformowała już wcześniej, że do 2023 r. chce mieć zautomatyzowaną część swojego taboru.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy