BlackRock zamyka wszystkie pozycje na funcie. „Jego zachowanie nie mieści się w żadnych modelach”

Towarzystwo BlackRock zamierza zamknąć przed referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wszystkie pozycje na rynku funta ze względu na nadmierne ryzyko z nimi związane.

W miarę zbliżania się mogącego przesądzić o brexicie referendum największe na świecie towarzystwo funduszy inwestycyjnych zamierza wyjść ze wszystkich pozycji na rynku funta brytyjskiego, przyznał w rozmowie z Bloombergiem zarządzający BlackRocka Gordon Ibrahim. Specjalista ponowne rozważy zajęcie długich pozycji dopiero w przypadku korzystnego wyniku referendum i poprawy danych makro z gospodarki brytyjskiej.

- Zachowanie funta nie mieści się w żadnych modelach inwestycyjnych – stwierdził Gordon Ibrahim.

Za sprawą obaw, że w zaplanowanym na 23 czerwca referendum Brytyjczycy zdecydują się na opuszczenie Unii Europejskiej, funt stracił od początku roku do dolara 0,7 proc., już po uwzględnieniu oprocentowania. To najgorszy wynik wśród 31 głównych walut, jeśli tylko nie liczyć peso meksykańskiego. Tymczasem oczekiwana przez traderów opcji zmienność znalazła się najwyżej od 2010 r. Z tą strategią nie zgodziłby się Konrad Białas z TMS Brokers, według którego właśnie przed referendum notowania funta powinny znaleźć twarde dno.

- Lepiej niż sondażom jest zaufać bukmacherom, którzy twierdzą, że do brexitu raczej nie dojdzie. Dlatego po referendum najprawdopodobniej czeka nas rajd ulgi na funcie – brytyjska waluta ma szanse na 2-3 proc. umocnienia – powiedział w rozmowie z „PB” Konrad Białas, będący liderem redakcyjnego rankingu walutowego.

Pełna rozmowa z Konradem Białasem. Fragment o funcie znajduje się między 9.15 a 13.30 minutą >>

Zobacz więcej

Traderzy. Fot. Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy