BMW kupi kobalt bezpośrednio z Australii i Maroka

opublikowano: 24-04-2019, 09:23

Niemiecki producent samochodów, koncern BMW, kupi kobalt, kluczowy element akumulatorów dla pojazdów elektrycznych, bezpośrednio z kopalń w Australii i Maroku. Chce w ten sposób mieć pewność, że surowiec nie jest wydobywany przez dzieci, donosi Reuters.

Deklaracja niemieckiego producenta luksusowych sportowych samochodów związana jest z ogłoszeniem przez Londyńska Giełda Metali (LME) inicjatywy, w ramach której mogłaby zakazać lub wykluczyć marki, które nie są odpowiedzialnie pozyskiwane do 2022 r., aby pomóc pozbyć się metali w produkcji których uczestniczą dzieci lub , które są naznaczone korupcją.

BMW
Zobacz więcej

BMW fot. REUTERS/Damir Sagolj/File Photo/Forum

Andreas Wendt, członek zarządu BMW odpowiedzialny za zaopatrzenie, powiedział, że nowe dostawy kobaltu zostaną wykorzystane w nowej generacji samochodów elektrycznych w 2020 r.

Największe znane na świecie złoża kobaltu znajdują się w Demokratycznej Republice Konga, gdzie surowiec jest często wydobywany przez małe zakłady, a łańcuchy dostaw nie są ściśle monitorowane.

BMW ogłosiło w zeszłym roku, że bada sposoby poprawy warunków pracy w górnictwie kobaltowym w Kongu poprzez projekt pilotażowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu