Body leasing wyszedł bokiem Cube.ITG

opublikowano: 27-11-2017, 22:00

Centralny Ośrodek Informatyki żąda 10 mln zł kary za naruszenie umowy wartej 11,9 mln zł. Spółka nie zgadza się z zarzutami.

200 mln zł — taka jest wartość przetargów „na informatyków”, czyli tzw. body leasing w branży IT, rozstrzygniętych w ostatnich kwartałach przez instytucje państwowe. Wielcy integratorzy IT, którzy zmagają się ze spadkiem przychodów z sektora publicznego, nie są zachwyceni nowym podejściem państwa do realizacji projektów informatycznych. Dla mniejszych firm natomiast, wyspecjalizowanych w outsourcingu IT, zmiana modelu informatyzacjipaństwa miała być szansą wejścia na nowy, olbrzymi rynek publiczny.

Cube.ITG, którym kieruje Marek Girek, nie ma ostatnio dobrej passy.  Najpierw sanacja, potem żądanie 10 mln zł kary przez COI, a teraz strata audytora.
Zobacz więcej

POD GÓRKĘ:

Cube.ITG, którym kieruje Marek Girek, nie ma ostatnio dobrej passy.  Najpierw sanacja, potem żądanie 10 mln zł kary przez COI, a teraz strata audytora. Marek Wiśniewski

Wśród spółek giełdowych na potentata w wynajmowaniu informatyków wyrastał Cube.ITG, który zdobył dwie umowy z Centralnym Ośrodkiem Informatyki (COI) i kontrakt z NASK. Nie wszystko jednak poszło zgodnie z planem. Firma właśnie dostała pismo, w którym COI zarzuca jej naruszenie umowy z lipca 2016 r. i domaga się 10,2 mln zł kary. Według ośrodka, firma nie uregulowała zobowiązań wobec konsultantów wykonujących zlecenie, a w rezultacie zamawiający nie uzyskał praw autorskich do owoców ich pracy. Cube. ITG, które od października jest w trakcie sanacji, nie zgadza się z zarzutami.

Spółka twierdzi, że „rezultaty prac konsultantów nie miały (…) cech utworów”, więc nie ma podstaw, żeby mówić o naruszeniu umowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy