Bogacze z Azji zyskują najszybciej

opublikowano: 19-06-2018, 09:29

Bogaci Azjaci wzbogacili się szybciej niż ktokolwiek inny na świecie w zeszłym roku.

Zasoby majątkowe posiadane przez osoby o wysokich dochodach w regionie Azji i Pacyfiku wzrosły o prawie 15 proc. do 21,6 bln USD w 2017 roku, wynika z opublikowanego we wtorek raportu sporządzonego przez Capgemini SE. Przyspieszenie globalnego wzrostu gospodarczego i zwyżki na rynkach akcji pomogły podnieść wartość globalną do rekordowego poziomu 70,2 bln USD, stwierdza World Wealth Report.

Jeden ze sklepów z biżuterią w Hongkongu
Zobacz więcej

Jeden ze sklepów z biżuterią w Hongkongu fot. Bloomberg

Rosnąca liczba milionerów w Azji skłania firmy finansowe z Credit Suisse Group czy DBS Group Holdings do rozszerzenia działalności bankowości prywatnej w całym regionie Azji i Pacyfiku. Podczas gdy Japonia i Chiny w ubiegłym roku miały największy udział w bogactwie Azji, Indie wyprzedziły globalny trend, jeśli chodzi o stopę wzrostu.

Rynki wschodzące w Azji, takie jak Chiny i Indie, będą motorem dalszego wzrostu - ocenia David Wilson, odpowiedzialny w Capgemini za zarządzanie majątkiem w Azji.

Zgodnie z raportem, globalny majątek ma przekroczyć 100 bln USD do 2025 r. Definiuje on osoby o wysokiej wartości netto jako osoby posiadające aktywa inwestycyjne o wartości co najmniej 1 mln USD.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Bogacze z Azji zyskują najszybciej