Borys: wartość inwestycji finansowanych przez PFR Ventures w 2020 r. może wynieść 0,5 mld zł

  • PAP
opublikowano: 04-09-2019, 16:09

Wartość inwestycji finansowanych przez PFR Ventures w 2020 r. może wynieść 0,5 mld zł, powiedział w środę w Krynicy Zdroju prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Paweł Borys
Zobacz więcej

Paweł Borys fot. Marek Wiśniewski

Paweł Borys mówił o realizowanym przez PFR Ventures programie inwestycji funduszy Venture Capital.

„Program ewidentnie się rozkręca, przyspiesza. Cieszy bardzo to, że fundusze aktywnie pozyskują projekty na rynku. Patrząc (…) ile w tej chwili fundusze mają projektów na różnych etapach analizy – wynika z tego, że jest to naprawdę znacząca ilość” – powiedział.

„Na tej bazie można skonstruować prognozę, że jest szansa na to, że na polskim rynku VC w przyszłym roku będzie ponad 100 inwestycji o wartości ponad 0,5 mld zł. To byłby już naprawdę bardzo dobry wynik plasujący Polskę na pewno jako wiodący rynek finansowanie innowacji VC w tej części Europy” - ocenił.

Zapowiedział jednocześnie połączenie, z końcem roku, Krajowego Funduszu Kapitałowego z PFR Ventures. Docelowo będzie działał PFR Ventures.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu