BZ WBK <BZWB.WA> Nowi członkowie Rady Nadzorczej BZ WBK

INTERIA.PL Spółka Akcyjna
10-04-2003, 17:46

BZ WBK <BZWB.WA> Nowi członkowie Rady Nadzorczej BZ WBK NOWI CZŁONKOWIE RADY NADZORCZEJ BZ WBK
RAPORT BIEŻĄCY NR 23/2003
Zarzą Banku Zachodniego WBK S.A. podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 10 kwietnia 2003 roku Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Banku Zachodniego WBK S.A. powołało dwóch nowych członków Rady Nadzorczej Banku Zachodniego WBK S.A. - Declana Mc Sweeney'a oraz Aleksandra Galosa.
Życiorysy nowych członków Rady Nadzorczej:
Aleksander Galos ma 42 lata. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym pracował od początku swojej kariery zawodowej do 1992 roku. W latach 1992 -1993 był Dyrektorem Gabinetu Szefa Urzędu Rady Ministrów, skąd przeszedł do Kancelarii Prawnej Hogan & Hartson Sp. z o.o., w której był radcą prawnym i partnerem zarządzającym. Obecnie jest radcą prawnym, partnerem zarządzającym i komplementariuszem Kancelarii Hogan & Hartson M.Jamka, A. Galos i Wspólnicy. Posiada bardzo rozległe doświadczenie zawodowe, które obejmuje doradztwo prawne na rzecz podmiotów gospodarczych i UE, prawo papierów wartościowych i funkcjonowanie rynku kapitałowego, projekty inwestycji samorządowych, prawo finansowe i transportowe, przekształcenia własnościowe, projekty inwestycji w przemyśle stalowym, uczestnictwo w tworzeniu aktów prawnych i regulacje antydumpingowe.
Declan Mc Sweeney ma 50 lat. Ukończył Instytut Biegłych Rewidentów (FCA) oraz jest absolwentem Programu Zarządzania dla Zawansowanych - Wharton, posiada także ukończony z wyróżnieniem licencjat w zakresie handlu - B. Comm (Hons). Większa część jego kariery zawodowej związana jest z Grupą AIB, w której zajmuje obecnie stanowisko Głównego Oficera Finansowego, wcześniej - przed 1997 rokiem - był Kontrolerem Grupy. Awans na to stanowisko poprzedziły funkcje szefa jednostki ds. Zarządzania Kapitałem i Relacji z Inwestorami, Kontrolera Grupy w Wielkiej Brytanii, Kontrolera Finansowego Allied Irish Investment Bank Britain oraz specjalisty ds. rachunkowości zarządczej. Przed podjęciem pracy w AIB Declan Mc Sweeney pracował w oddziałach KPMG w USA i Irlandii.
Declan Mc Sweeney i Aleksander Galos nie prowadzą działalności konkurencyjnej wobec Banku Zachodniego WBK S.A., nie figurują w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych.
Data sporządzenia raportu: 10-04-2003

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: INTERIA.PL Spółka Akcyjna

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BZ WBK &lt;BZWB.WA&gt; Nowi członkowie Rady Nadzorczej BZ WBK