Canal+ Polska znów planuje wejście na GPW

opublikowano: 15-04-2021, 11:20

Canal+ Polska chce skorzystać z ożywienia na europejskim rynku na początku tego roku i znów planuje wejście na warszawską giełdę, informuje Reuters powołując się na prowadzących ofertę.

Spółka, która zamierzała wejść na GPW pod koniec ubiegłego roku, ale nie udało się jej to z powodu niskiego popytu, nadal planuje sprzedać do 49 proc. istniejących akcji, wynika z informacji przekazanej przez prowadzącego ofertę.

Zobacz także

Liberty Global ma 17 proc. akcji Canal+ Polska, a TVN posiada 32 proc. Francuskie Vivendi, które ma pozostałe, nie planuje sprzedaży i chce utrzymać kontrolę nad spółką.

W listopadzie Canal+ Polska ustalił cenę minimalną akcji na 60 zł.

Reuters zwraca uwagę, że tylko w tym tygodniu plany przeprowadzenia pierwotnej oferty publicznej (IPO) ogłosiły europejskie spółki o łącznej wartości 22,6 mld USD. W pierwszym kwartale przeprowadzone IPO przyniosły spółkom w Europie łącznie 19,55 mld USD, najwięcej od 2015 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane