Czechy niezadowolone z wyników moskiewskiej konferencji ws. gazu

IAR
opublikowano: 17-01-2009, 19:00

Czechy, kierujące pracami Unii Europejskiej, są nieusatysfakcjonowane rezultatami konferencji energetycznej w  Moskwie, poświęconej kryzysowi gazowemu. Praga ponownie naciska na Rosję i  Ukrainę, by zakończyły spór.

"Oczekiwaliśmy, że obie strone poinformują o porozumieniu w sprawie wznowienia dostaw rosyjskiego gazu przez Ukrainę do Europy, ale tak się nie stało” - napisał w oświadczeniu czeski minister odpowiedzialny za energetykę. Martin Riman reprezentował na konferencji Unię Europejską razem z komisarzem do spraw energii Andriesem Piebalgsem. „Pozytywną wiadomością jest to, że przedstawiciele Rosji i Ukrainy mogli wspólnie zasiąść przy jednym stole i rozpocząć negocjacje” - dodał czeski minister.

W Moskwie zakończyła się już międzynarodowa konferencja energetyczna, ale trwają jeszcze rozmowy premierów Rosji i Ukrainy - Władimira Putina i Julii Tymoszenko. Unia Europejska oczekuje, że doprowadzą one do wznowienia dostaw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane