Cztery oferty w przetargu na SOC dla CPK

opublikowano: 21-12-2022, 13:46
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W postępowaniu na centrum operacji bezpieczeństwa wartość najtańszej oferty okazała się ponad trzy razy niższa niż najdroższej.

Centralny Port Komunikacyjny (CPK) otworzył oferty w przetargu na Security Operations Center (SOC), czyli centrum operacji bezpieczeństwa, którego zadaniem jest całodobowe monitorowanie, zapobieganie, wykrywanie, badanie i reagowanie na zagrożenia cybernetyczne.

Najtańsza okazała się oferta poznańskiej spółki Blue Energy za 1,53 mln zł brutto. Drugą pod względem ceny ofertę złożył ComCert, z grupy Asseco, który wycenił prace na 2,96 mln zł. Orange Polska zaproponował wykonanie przedmiotu zamówienia za 3,92 mln zł. Najdroższa okazała się oferta konsorcjum Nomios Poland i SOC24, które wyceniło prace na 5,45 mln zł.

Jedynym kryterium oceny ofert jest cena.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie oprogramowania, świadczenie usługi monitorowania cyberbezpieczeństwa CPK w okresie 24 miesięcy w oparciu o trzy linie SOC oraz transfer wiedzy w postaci szkoleń i warsztatów. Docelowym rozwiązaniem jest utworzenie SOC w strukturach CPK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane