Czy wiesz, że: Bank of China jest bankiem o najwyższej wiarygodności według rankingów firm ratingowych?

DI
opublikowano: 17-09-2012, 00:00

Jego celem jest wspieranie polskich firm planujących ekspansje w Chinach, jak również chińskich firm inwestujących w Polsce.

Bank of China (BOC) powstał w roku 1912, a do roku 1949 funkcjonował jako centralny bank Chin. Już w roku 1929 otworzył swoje odziały w Londynie, a następnie Tokyo, Singapurze oraz Nowym Yorku.

W roku 1994 stał się państwowym bankiem komercyjnym, a w 2006 został pierwszym chińskim bankiem notowanym na giełdach zarówno w Chinach kontynentalnych, jak i Hong Kongu.

W 2011 BOC wygenerował zysk brutto na poziomie 26,8 mld USD, co uplasowało go na 3. miejscu na świecie. W tym samym roku Bank of China jako jedyna instytucja finansowa z krajów wschodzących został wpisany na listę SIFI (Systematically Important Financial Institution). Na koniec czerwca 2012 roku aktywa grupy Bank of China wyniosły ponad 2 bln USD.

BOC jest bankiem o najwyższej wiarygodności według rankingów firm ratingowych oraz bankiem posiadającym najmniejszy udział „złych kredytów” w całkowitym portfelu banku.

Bank of China, jako pierwszy bank chiński działający na skale międzynarodową, świadczy usługi finansowe w 32 krajach na całym świecie. W Polsce funkcjonuje od 6 czerwca 2012 r. i jest pierwszym chińskim bankiem w naszym kraju. Jego celem jest wspieranie polskich firm planujących ekspansje w Chinach, jak również chińskich firm inwestujących w Polsce.

Materiał partnerów cyklu Polska — Chiny

Praktyczny wymiar biznesu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu