Disneyland w Tokio poszerzy sfery tematyczne

opublikowano: 17-06-2018, 22:00

Koncern Walt Disney, amerykański gigant rynku medialno-rozrywkowego, prowadzi modernizację obiektów w Azji.

Spółka Oriental Land, która posiada licencję do obsługi parku w Tokio, przeznaczy na rozwój Tokyo Disneyland 250 mld JPY, rozszerzając park DisneySea o hotel i nowe strefy tematyczne oparte na filmach takich jak „Frozen” i „Piotruś Pan”. To największa ekspansja parku rozrywki od prawie dwóch dekad. Obecna inwestycja jest dodatkiem do wcześniej ogłoszonej modernizacji obejmującej DisneySea i park Disneyland o wartości 100 mld JPY. Oriental Land poinformowała również, że przedłuży licencję o 30 lat, do 2076 r. Nowe tereny tematyczne zostaną otwarte do połowy 2022 r. i zwiększą roczne przychody o 50 mld JPY — twierdzi Kyoichiro Uenishi, dyrektor operacyjny Oriental Land.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Tokyo Disneyland został otwarty w kwietniu 1983 r., stając się pierwszym parkiem Disneya wybudowanym poza USA, a przyległy DisneySea został otwarty 18 lat później. Disney nadal rozwija swoje parki w Azji. Na początku tego roku otworzył pierwszy dodatek — Toy Story Land, do istniejącego od dwóch lat parku w Szanghaju, i jest w trakcie rozbudowy, za 1,4 mld USD, parku w Hongkongu. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu