Drożej-taniej Z nowym rokiem nowe ceny

Urszula Cieślak
opublikowano: 07-01-2010, 00:00

Początek roku rozpoczyna się zgodnie z oczekiwaniami od podwyżek cen na stacjach paliw. Sukcesywnie wprowadzane ich zmiany to odpowiedź na wzrost cen hurtowych na przełomie grudnia i stycznia — impulsem był tu wzrost cen ropy i paliw na świecie i wzrost opłaty paliwowej na olej napędowy.

Skala podwyżek jest bardzo zróżnicowana — wynosi od kilku do ponad 20 groszy na litrze oleju napędowego i od 5 do 10 groszy na litrze benzyny. Tak duże różnice wynikają z tego, że część stacji wprowadziła podwyżki już przed Nowym Rokiem.

Natomiast ceny autogazu utrzymują się na poziomie sprzed tygodnia, czyli średnio za litr na stacji płaci się około 2,10 zł. W przypadku benzyny średnia to około 4,35 zł/l, a w przypadku oleju napędowego około 3,92 zł/l.

Przez ostatni tydzień w hurcie ceny benzyny bezołowiowej wzrosły od 51 do 56 zł za 1000 l, zaś oleju napędowego od 62 do 103 zł za 1000l.

Urszula Cieślak

BM Reflex sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Cieślak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu