Eksperci weterynaryjni rozpoczęli rozmowy o rosyjskim embargu

opublikowano: 17-01-2007, 12:52

Eksperci weterynaryjni Polski, Rosji i KE rozpoczęli w środę w Berlinie rozmowy w sprawie rosyjskiego embarga na polskie mięso.

Eksperci weterynaryjni Polski, Rosji i Komisji Europejskiej rozpoczęli w środę w Berlinie rozmowy w sprawie rosyjskiego embarga na polskie mięso. "Celem negocjacji jest zniesienie embarga" - powiedział PAP rzecznik przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Niemczech, Harald Haendel.

Jak wyjaśnił rzecznik, rozmowy - w zależności od ich przebiegu - mogą być kontynuowane w czwartek, a nawet, "w razie potrzeby", przeciągnąć się aż do piątku. Jeżeli nie przyniosą rezultatu, komisarz UE ds. zdrowia Markos Kyprianu poruszy sprawę embarga podczas zapowiedzianej na piątek rozmowy z ministrem rolnictwa Rosji Aleksiejem Gordiejewem.

Haendel powiedział, że sprawa embarga powinna zostać rozwiązana do czasu podpisania memorandum o eksporcie mięsa z UE do Rosji. Dokument ten, gwarantujący Moskwie, że nie dotrze do niej mięso z Rumunii i Bułgarii, ma zostać podpisany w piątek o godz. 17. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane