Emest Investments ma zgodę UOKiK na przejęcie GetBack od Idea Banku

ISBNews
opublikowano: 13-05-2016, 09:25

Emest Investments otrzymał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie GetBack od Idea Banku, wynika z komunikatu banku.

"Kupujący, zgodnie z umową, zawiadomił sprzedającego o wydaniu w dniu 11 maja 2016 r. przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów decyzji nr DKK-71/2016, w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez kupującego kontroli nad spółką GetBack S.A." - czytamy w komunikacie.

W połowie marca br. Getin International S.a.r.l. - spółka pośrednio zależna od Idea Banku - zawarła z Emest Investments sp. z o.o. warunkową umowę sprzedaży 100% akcji GetBack. Cena sprzedaży wynosi 825 mln zł. Umowa została zawarta pod kilkoma warunkami zawieszającymi: m.in. uzyskania zgody UOKiK na transakcję.

GetBack S.A. to spółka windykacyjna, powstała w lutym 2012 r. W lipcu 2014 r. firmę przejęła grupa Idea Bank. GetBack dysponuje własną kancelarią prawną. Od marca 2014 roku firma GetBack jest także obecna na rynku rumuńskim.

Idea Bank powstał na bazie przejętego przez Getin Holding GMAC Banku jesienią 2010 roku. Początkowo bank funkcjonował wyłącznie w internecie. W lipcu 2011 roku otwarto pierwsze oddziały stacjonarne, głównie w największych polskich miastach. Idea Bank zadebiutował na rynku głównym GPW w kwietniu 2015 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu